Czy gotowce z dobrym składem mogą być składnikiem zdrowej diety. Kiedy warto korzystać z gotowców?

Gotowce z dobrym składem świetnie się sprawdzą u osób mega zapracowanych, które nie mają czasu na gotowanie i stanie godzinami przy garach.

gotowce z dobrym składem

Gotowce z dobrym składem mogą być składnikiem zdrowej i zbilansowanej diety. 

Kilka zasad korzystania z gotowców z dobrym składem

1. Gotowe dania nie powinny być podstawą Twojego codziennego odżywiania – korzystaj z nich od czasu do czasu.

2. Traktuj gotowiec jako bazę  – staraj się komponować zbilansowane posiłki oparte o gotowce i dodawaj wartościowe dodatki, żeby je trochę „podrasować”. Dobrym pomysłem jest zwiększenie ilości białka (dodanie jajka, ciecierzycy, tofu, ryby, mozzarelli, chudego mięsa, skyra) lub tłuszczu (oliwa, awokado, orzechy, pestki, ryby). 

3. Wybieraj gotowce z dobrym składem – czytaj etykiety i zwracaj uwagę na skład. Im krótszy tym lepiej. 

4. Pamiętaj o warzywach – jeśli tylko danie jest wytrwane dodaj porcję warzyw. To zwiększy objętość posiłku, jego sytość i obniży jego ładunek glikemiczny (co jest szczególnie ważne dla osób z insulinoopornością czy cukrzycą).

5. Uważaj na sól – gotowce zazwyczaj mają sporo soli, dlatego w miarę możliwości nie dodawaj soli do potrawy z gotowce, albo dodaj jak najmniej. PIlnuj też ilości soli w innych posiłku w danym dniu/tygodniu. 

Gotowce z dobrym składem – kiedy warto z nich skorzystać? 

  • Gdy jesteś osobą zapracowaną i nie masz czasu na długie gotowanie.

W takiej sytuacji sprytne wkomponowanie gotowych produktów z sensownym składem skróci czas spędzany w kuchni, a nadal pozwoli Ci jeść zdrowo. Zamiast samodzielnie moczyć i gotować cieciorkę, a później miksować, doprawiać i myć wszystkie sprzęty – kup gotowy hummus i zjedz go z pełnoziarnistym chlebem i warzywami. Lepienie pierogów też nie należy do czynności, które zajmują mało czasu. Gdy masz na nie ochotę – kup gotowe, dodaj sałatkę i dodatkowe źródło białka. Lepiej skorzystać z gotowca niż kupić byle jaki fastfood albo słodką bułę.

Dieta mega szybka dla zapracowanych
  • Gdy głód dopadnie Cię na mieści

Komu się nie zdarzyło zapomnieć/ nie mieć czasu zrobić posiłku na wynos (do pracy lub szkoły).Wtedy lepiej kupić gotowca z dobrym składem niż hot-doga w Żabce. Do wyboru masz skyr pitny, banana, orzechy, sałatkę z fetę czy kurczakiem, pudding proteinowy, hummus i pieczywo, pomidorki koktajlowe. Będąc na diecie łatwiej wtedy wliczyć taki posiłek w dzienny bilans i kontrolować ilość zjadanych kalorii. 

  • Nie umiesz za bardzo gotować

Gdy nie jesteś mistrzem w kuchni kusi by jeść na mieście alby żyć na kanapkachW takiej sytuacji włączenie gotowców do diety ułatwi Ci życie i pozwoli jeść zdrowiej. 

  • Podczas gorszych dni, choroby

Nie zawsze masz ochotę, zasoby na gotowanie, nawet jak z reguły lubisz to robić i potrafisz. Zdarza się, że masz gorszy nastrój, samopoczucie, chorujesz Ty lub Twoi bliscy. Ostatnią rzeczą na jaką wtedy masz ochotę jest myślenie o skomplikowanych posiłkach, które wymają poświęcenia kilku godzin w kuchni. W takiej sytuacji gotowiec który szybko otworzysz, odgrzejesz czy podsmażysz to zbawienie.

Jeśli potrzebujesz Diety mega szybkiej dla zapracowanych, ze sprytnie wkomponowanymi gotowcami z dobrym składem to zapraszam do sklepu.

Więcej ciekawych przepisów znajdziesz też na moim INSTAGRAMIE.

Dieta mega szybka szybka dla zapracowanych

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

>